ozelmimarsinanmtal@gmail.com 0(422)503-10-10

Malatya’da İlk ve Tek Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümünü Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hizmete Açtı

Malatya da ilk ve Tek Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümünü Mimar Sinan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi hizmete açtı !!!

Malatya’da hizmet veren Özel Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, devlet teşvikli 2.  ikinci şubesini yeni Bölümleri ile hayata geçirdi.

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü Ahmet Polat Kaya, mesleki eğitimi önceliğine alan ve sektörün arzuladığı nitelikli iş gücünü yetiştirecek okullun Malatya’nın üretim 2. Şubesini kurulduğunu söyledi.
Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanı “Sağlık Sektörüne” yetişmiş elaman sağlamaktadır.

Malatya da ilk ve Tek bölüm Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümünü de yeni şubesinde açan Kaya ;
Okullarının kurulduktan sonra Elektrik-elektronik bölümünün büyük ilgi gördüğü belirten Kaya, “Şimdi de Biyomedikal Cihaz Teknolojisi ve Kimya Teknolojileri bölümleri ile
hem kız hem de erkek öğrencileri alabileceğimiz yeni, modern binamızda Malatya’mıza hizmet etmeye devam edeceğiz. 
Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanımızda öğrenim gören öğrencilerimize genel kültür derslerinin dışında ağırlıklı olarak İngilizce, temel elektrik-elektronik, insan anatomisi ve insan fizyolojisine yönelik tıp dersleri ve seçtikleri dallarlara uygun biyomedikal cihazlarla ilgili meslek dersleri verilmektedir.
Öğrencilerimizin 320 saat staj yapma zorunluluğu vardır. Yaz aylarında tam teşekküllü hastaneler ve büyük medikal firmalarda staj yapma imkanı bulan öğrencilerimiz, yaptıkları bu stajlarda iş hayatında çalışma tecrübesini kazanacaktır.

Okullarının hem özel, hem de ücretsiz olması nedeniyle veliler ve öğrenciler tarafından da oldukça cazip karşılandığını belirten Kaya, “Kayıt için puan şartının aranmaması da öğrencilerin tercih nedenleri arasında dedi.
Biyomedikal Cihaz Teknolojileri programını bitiren öğrencilerimize  “Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Teknisyeni” ünvanı verilir. Mezun pozisyonundaki öğrencilerimize “diplomalarıyla birlikte işyeri açma belgeleri” de verilmektedir.

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanı, mezunlarının, iş bulma konusunda sıkıntı çekmediği çok özel bölümlerden birisidir.

Mezunlarımız; Biyomedikal Mühendislikleri başta olmak üzere, ilgileri ve istekleri doğrultusunda  istedikleri fakültelere gidebilmektedirler. Ayrıca; günümüz Türkiyesinde  iş bulma sıkıntısı olmayan  BİYOMEDİKAL, ODYOMETRİ,   PROTEZ-ORTEZ,   ELEKTRONÖROFİZYOLOJİ,   gibi  programlara  yerleşebilmektedirler.

Teknoloji Fakülteleri, MTOK Biyomedikal Mühendislikleri, bizim öğrencilerimiz için kontenjan oluşturmakta ve dolayısıyla öğrencilerimizin rakibi yine mesleki kökenli öğrenciler olmaktadır. Böylece bizim öğrencilerimizin Teknoloji Fakültesi, MTOK Mühendisliklere kolaylıkla kazanabilmektedirler.

Okulun vermiş olduğu diplomaların Avrupa Birliği’nde geçerli olması ( Europass)  ise en büyük artılarından biri olarak dikkat çekiyor. 4 Yıl boyunca eğitim ücretleri tamamen devlet desteği ile karşılanıyor.