ozelmimarsinanmtal@gmail.com 0(422)503-10-10

TEMİZ ÇEVRE HAMLESİ

Özel Mimar Sinan Bilim ve Teknoloji Koleji tarafından ‘Temiz Okul, Temiz Çevre, Temiz Mahalle’ etkinliği düzenlendi. Öğrenciler ellerine eldiven takıp maske takıp mahallenin sokaklarını yol kenarlarını ve cami bahçesindeki çöpleri topladılar. Etkinliğe katılan Okulun Kurucusu Ahmet Polat Kaya “Geleceğimize yaşanabilir, temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmalıyız. En büyük temizlik kirletmemektir” dedi.

Özel Mimar Sinan Bilim ve Teknoloji Koleji öğretmenleri ve öğrencileri anlamlı bir etkinliğe imza atarak farkındalık oluşturdu. Etkinliğe okul öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Kaya; ‘Umarım bu proje ile çevremize örnek olmuşuzdur. Öğrencilerimizde de bu bilinci oluşturmuşuzdur. Düzenledikleri etkinlik ile çocuklara erken yaşta temiz çevre bilinci aşılamayı amaçladıklarını belirtti, öğrencileri tebrik ederek yürüyüşe destek verdi. Etkinliğe katılan yüzlerce öğrenci ve davetli mahallelerini temizleyerek farkındalık oluşturdu. 

Çöp toplayan öğrencilerden Tarık Can Selçuk : Biz bunu bir çöp toplama olarak değil bir Sosyal Sorumluluk projesi olarak görüyoruz içinde bulunduğumuz mahallenin daha temiz olması için arkadaşlarım ve öğretmenlerim ile böyle bir örnek faaliyet başlattık. Ümit ederim örnek olur.’ Dedi.Bizde bu örnek projeden dolayı Mimar Sinan Bilim ve Teknoloji Ailesini tebrik eder başarılar dileriz…